Vispronet® - ochrona środowiska

Nordic Ecolabel

Nordic Ecolabel

Farby UV używane do produkcji w procesie druku cyfrowego w sklepie internetowym - drukarni Vispronet® są wolne od LZO (lotnych związków organicznych) i posiadają certyfikat Nordic Ecolabel (Nordic Swan). Używamy dyspersyjnych i pigmentacyjnych farb wodnych oraz tuszy sublimacyjnych, które są przyjazne środowisku.

FSC

Etykieta FSC®- Label

Do produkcji sanek i leżaków sprzedawanych w sklepie Vispronet® używane jest drewno pochodzące z rodzimych lasów. Nasze produkty posiadają etykietę FSC®-Label. Symbol ten świadczy o tym, że obszary leśne były objęte ekologiczną i długofalową gospodarką zasobami leśnymi. Różnorodność gatunkowa była aktywnie wspierana, a używanie biocydów i wyrąb lasów bez zgody były zakazane. „Odpowiedzialne czerpanie korzyści" – według tego motto przyczyniamy się do dbania o zasoby leśne.

Pracujemy zgodnie z zasadą efektywnej ochrony środowiska i staramy się przestrzegać praw ochrony według norm EMAS II i DIN EN ISO 14001.

Efektywne użycie niezbędnych środków kontrolowane jest na bieżąco poprzez niezbędne analizy. Stała kontrola parametrów technologicznych w procesie produkcji zapewnia oszczędne użycie gazu, wody i energii elektrycznej oraz chemikaliów, co przyczynia się do minimalizowania ilość odpadów.

poniedziałek-piątek: od 9 do 18

+49 3578 359-4040

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy