Metody drukowania

Druk cyfrowy

Małe i średniej nakłady drukujemy metodą druku cyfrowego. Dane graficzne przeznaczone do druku są dostarczane do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych, a następnie przenoszone na powierzchnię przeznaczoną do zadruku.

Druk cyfrowy (podłoże tekstylne)

Dzięki zastosowaniu wodnego, przyjaznego środowisku atramentu dyspersyjnego nasz druk wykazuje dużą odporność na światło na produktach przeznaczonych do ekspozycji na zewnątrz (ocena 6-7). Po naniesieniu druku na materiał produkty takie jak flagi, banery czy Bowflag-i® są prane i suszone w celu podniesienia ich wytrzymałości na zmieniające się warunki zewnętrzne.

Druk cyfrowy (podłoże nietekstylne)

Dane graficzne przeznaczone do druku są dostarczane do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych, a następnie przenoszone na powierzchnię przeznaczoną do zadrukudruk. W dalszej kolejności tusz utwardzany jest promieniami UV. Cechuje go wysoka trwałość koloru. Tusze stosowane do druku posiadają właściwości światłoodporne, są wolne od LZO (lotnych związków organicznych) i posiadają certyfikat ekologiczny zgodnie z normą Nordic Ecolabel (Nordic Swan).


Druk sitowy

Farba drukarska produkowana na wodnej bazie jest przyjazna środowisku. Farby są komponowane do każdej barwy i odcienia, a następnie za pomocą rakli magnetycznej przeciskane z sita na materiał przeznaczony do zadrukowania. W końcowym procesie zadrukowany materiał jest poddawany obróbce parowej a następnie prany i suszony. W taki sposób uzyskujemy odpornść zadruku na działanie światła oraz na zmienne warunki atmosferyczne produktów, które przeznaczone są do ekspozycji na zewnątrz (ocena 6-7).

Druk sitowy – liniowy (podłoże tekstylne)

Specjalne kolory wybrane z systemów kolorów HKS N, Pantone C lub U, RAL są komponowane do każdej barwy i odcienia, a następnie za pomocą rakli magnetycznej przeciskane z sita na materiał przeznaczony do zadrukowania. Tworzą w ten sposób równomiernie pokryte powierzchnie z wysoką dokładnością odwzorowania kolorów. Zdjęcia lub cieniowanie nie mogą być drukowane tą metodą.

Druk sitowy – drukowanie zdjęć (podłoże tekstylne)

Motywy fotograficzne w sitodruku wykonujemy łącząc / nadrukowując na siebie 4 kolory: niebieski (Cyan), czerwony (Magenta), żółty (Yellow) i czarny (Key) (= CMYK). Każdy kolor jest specjalnie mieszany i przeciskany za pomocą rakli magnetycznej przez 4 sita drukarskie na materiał bazowy, taki proces to druk rastrowy czyli symulacja obrazu wielotonowego, charakterystyczny układ punktów (siatka) rozkładający obraz wielobarwny na kolory podstawowe (CMYK). Poprzez możliwość użycia kolorów specjalnych/dodatkowych można uzyskać dodatkowy pełen/stały kolor, a materiał zadrukowywany jest wtedy metodą druku liniowego.

poniedziałek-piątek: od 9 do 18

+49 3578 359-4040

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy