Vispronet® - ochrona środowiska

 

Nordic Ecolabel
Nordic Ecolabel

Farby UV używane do produkcji w sklepie internetowym- drukarni Vispronet® w procesie druku cyfrowego nie zawierają VOC i posiadają certyfikat Nordic Ecolabel (Nordic Swan). Używamy dyspersyjnych i pigmentacyjnych farb wodnych oraz tuszy sublimacyjnych, które są przyjazne środowisku.
 
Nordic Ecolabel
Etykieta FSC®-Label

Do produkcji sanek i leżaków sprzedawanych w sklepie Vispronet® używane jest drewno pochodzące z rodzimych lasów. Nasze produkty posiadają etykietę FSC®-Label. Symbol ten świadczy o tym, że obszary leśne były objęte ekologiczną i długofalową gospodarką zasobami leśnymi. Różnorodność gatunkowa była aktywnie wspierana, a używanie biocydów i wyrąb lasów bez zgody były zakazane. „Odpowiedzialne czerpanie korzyści" – według tego motto przyczyniamy się do dbania o zasoby leśne.
 

Pracujemy zgodnie z zasadą efektywnej ochrony środowiska i staramy się przestrzegać praw ochrony według norm EMAS II i DIN EN ISO 14001.

Efektywne użycie niezbędnych środków kontrolowane jest na bieżąco poprzez niezbędne analizy. Stała kontrola parametrów technologicznych w procesie produkcji zapewnia oszczędne użycie gazu, wody i energii elektrycznej oraz chemikaliów, co przyczynia się do minimalizowania ilość odpadów.

poniedziałek-piątek: od 9 do 18

+48 71 333 27 38

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

poniedziałek-piątek: od 9 do 18

Chat-Support